Безпека на вул. Вокзальна

Вже багато років піднімається питання безпеки дорожнього руху на вулиці Вокзальна в районні залізничного вокзалу. І наша організація Вело-Стрий неодноразово піднімала це питання. Управління поліції запропонували нам  долучитися до роботи комісії і ми с задоволенням прийняли участь. 

20.07.2016 року о 10-й годині комісія почала працювати. У її склад ввійшли: інспектор дорожнього руху Стрийської поліції Паленичка Василь, дільничний інспектор поліції, представник Стрийської міської влади, представник комунального підприємства,  начальник станції,  голова громадської ради при Стрийській поліції Ігор Брик, помічник консультант депутата, голова ГО Вело-Стрий Олександр Сікора.

Задача комісії розібратися, чому виникли такі проблеми і найти рішення. Основні Закони, якими регулюється робота в цій галузі це «Про дорожній рух», «Про Правила дорожнього руху», державні стандарти України ДСТУ3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди»,  ДСТУ 2587:2010 «Розмітка дорожня», ДСТУ 4100-2002 «Знакі дорожні»,  ДБН В.2.3-5-2002 «Вулиці та дороги населених пунктів» та багато інших.

Щоб розібратися в питанні, треба знати, хто за яку ділянку відповідає. Це ми можемо побачити в Законі України «Про дорожній рух». Стаття 6 – Компетенція міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій (виписки):

До компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій у сфері дорожнього руху належить:

 • виконання вимог законодавства та рішень органів виконавчої влади про дорожній рух і його безпеку;
 • розробка, затвердження та реалізація міських і районних програм розвитку дорожнього руху та його безпеки;
 • формування міських і районних фондів, у тому числі позабюджетних, для фінансування програм і окремих заходів, спрямованих на розвиток дорожнього руху та його безпеки;
 • контроль за організацією навчання різних соціально-вікових груп населення Правил дорожнього руху, планування заходів, пов’язаних із профілактикою його безпеки, та контроль за їх виконанням;
 • контроль за підготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв, технічним обслуговуванням і ремонтом транспортних засобів, забезпеченням розвитку сфери цих послуг;
 • організація дорожнього руху на території міста і району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами;
 • здійснення та фінансування заходів, пов’язаних із профілактикою дитячого дорожньо-транспортного травматизму;
 • проведення роботи по пропаганді безпеки дорожнього руху;
 • організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів;
 • прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксі на вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування;
 • керівництво та контроль за діяльністю підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання за виконанням вимог законодавства, рішень органів державної виконавчої влади про дорожній рух і його безпеку;
 • контроль за виявленням дорожньо-транспортних пригод та впровадженням заходів у місцях їх концентрації, на аварійно-небезпечних ділянках вулиць, доріг та залізничних переїздах;
 • накладання у межах своєї компетенції адміністративних стягнень за порушення законодавства у сфері дорожнього руху та його безпеки;
 • керівництво роботою по справлянню податків, зборів та інших обов’язкових платежів у сфері дорожнього руху.
 • Органи, визначені частиною першою цієї статті, мають право розглядати і вирішувати інші питання, які відповідно до чинного законодавства належать до їх відання.

Роботу вирішили почати з огляду схеми дорожнього руху яка повинна бути на кожну вулицю. Без неї неможливо встановити дорожній знак, нанести розмітку. Вона складається органами місцевого самоуправління і затверджується представником поліції. Представник комунального підприємства надала нам схеми. Там були схеми всіх комунікацій крім схеми дорожнього руху. Тобто основний документ, від якого можна відштовхнутися для роботи – відсутній.

В цьому випадку, якщо розглядати дану ділянку дороги згідно з правилами дорожнього руху, то можна сказати, що машини зі сторони залізничного переїзду пересуваються по зустрічній смузі, міські автобуси проводять посадку пасажирів посередині дороги, таксі стоять на осевій лінії дороги. При ДТП любий юрист це доведе і ви будете дуже здивовані, якщо вам скажуть що ви пересувалися по зустрічній смузі.

Все це сталося від відсутності дорожньої розмітки (краю проїзної частини, осьова лінія, напрямки руху та інші).

На цій ділянці дороги знаходиться дві автостанції. Для того, щоб почати роботу, вони повинні підготувати пакет документів і отримати дозволи. Один з документів – схема руху на автостанції. Порядок заїздувиїзду автотранспорту, місця посадки пасажирів та багато іншого. Документи, затверджені органами місцевого управління і узгоджені з поліцією ми не побачили. На даний час вони відсутні.  Тому можна зробити висновки, що таблиці, які прикріплені до стовпів що це є посадочна платформа – незаконні. Там спокійно можуть паркуватися автомобілі.

Проблема під’їзду пожежних машин до будинку вокзалу. Там стоять автомобілі. Наші мешканці їх залишають на цілий день, коли уїжджають на працю до Львова. Дуже часто на пожежному  гідранті теж стоять автомобілі.

Пішохідні переходи. Обов’язково повинен бути ще один біля пішохідного моста. Там велика кількість людей (і дітей) переходять дорогу і ідуть в місто. Заперечення представника міської ради, що вони хай ідуть на центральний перехід, який знаходиться за 300 метрів, що вони будуть створювати корки і транспорт буде тут скупчуватися, що це дуже дорого я вважаю недоречним. Безпека людини – це пріоритет.

Автобусна зупинка, яку недавно зробили, не позначена відповідним знаком. У нас взагалі в місті нема ні одного знаку автобусної зупинки, якій відповідав би пункту правил. Водій автобусу каже – а я не знаю де мені зупинятися. У мене в маршрутному листі написано, що зупинка біля залізничного вокзалу, а де саме – мені ніхто не сказав і не показав.

Зупинка таксі. Вона також повинна бути позначена відповідним знаком і там можуть знаходитися таксі, водії яких мають ліцензію на перевезення. Представник комунального підприємства ображається, каже, що ми їм виділили землю а вони нам не платять. Таксисти кажуть – ми готові платити за цю послугу, але створіть нам умови і хоч позначте, де ми повинні стояти.

Все це створює дуже велику небезпеку для наших мешканців. Робітники поліції не зможуть оштрафувати водіїв, тому що відсутні дорожні знаки або вони установлені без узгодження. Тому всі їх рішення в суді будуть скасовані.

На даний час інспектор поліції складає акт обстеження, який підпишуть всі учасники комісії. І цей акт можна бути вважати офіційним документом, а то, що ми написали вище, то наші роздуми про цю ситуацію.

Коли ми побачимо акт, то можна скласти план дій. Я думаю, що повинні прийняти участь і наші представники в міській ради. Це комісія з питань землекористування (розібратися з розподілом землі біля вокзалу). Голова комісії Зрайло іван Іванович. Це комісія з питань транспорту. Голова комісії Пастушин Ігор Ярославович. Це комісія з питань бюджету та економікі (виділення коштів для усунення всіх недоліків). Голова комісії Ковальчук Сергій Миколайович.  Це комісія з питань торгівлі (розібратися з пересувними точками торгівлі, які вже давно не пересувні). Голова комісії Михайлюк Ярослав Федорович. Це комісія з питань прав людини, законності. Голова комісії Поврозник Андрій Петрович.

Фотогалерея

Опубліковано у Безпечне місто, ПДР | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь