Через Стрий проліг міжнародний веломаршрут “Всі за мир”.

У суботу, 4 липня грузинський велосипедист Нодар Берідзе у рамках міжнародного велосипедного маршруту “Всі за мир” відвідав Стрий. Це вже другий велопробіг гостя з сонячного Кавказу на теренах нашої України. Слід відзначити, що стартував Нодар Берідзе 26 червня ц. р у день свого 45-ти річчя з Києва від посольства Грузію в Україні.


Грузинський велотурист вже подолав понад 1000 кілометрів, щоб привернути увагу до війни, яка відбувається на сході нашої держави проти країни-агресора – Росії і їх прихвостнів з терористичних банд ніким не признаних так званих “ДНР” та “ЛНР”. Він пропагує ідею миру та здоровий спосіб життя.

На Львівському мості Нодара Берідзе зустрів директор велоклубу “Стрий-Ровер-Сіті” Олександр Сікора і вони попрямкували на Майдан Незалежності де на них вже очікували депутат Стрийської міської ради, президент волейбольного клубу “Карпатська рись”, голова громадської організації “Правда, Віра, Перемога” Ігор Брик, заступник головного редактора газети “Фортуна” Михайло Олійник та громадський активіст Денис Хвостіков.

У своїй розмові грузинський велотурист розповів, що вперше він побував у Стрию минулого року у рамках такого ж велопробігу і що наше місто йому дуже подобається. Ось якими містами пролягає цьогорічний міжнародний веломаршрут “Всі за мир”: Київ – Житомир – Новоград-Волинський – Рівне – Луцьк – Радехів – Львів – Стрий – Сколе – Свалява – Ужгород – Мукачево – Сколе – Стрий – Івано-Франківськ – Тернопіль – Чернівці – Кам’янець-Подільський – Хмельницький – Жмеринка – Вінниця – Умань – Черкаси – Кременчук – Кіровоград – Кривий Ріг – Одеса – Миколаїв – Херсон – Нова – Каховка – Енергодар – Запоріжжя – Дніпропетровськ – Харків – Полтава – Миргород – Суми – Конотоп – Мена – Чернігів – Бровари – Київ.

У Києві Нодар планує бути 24 серпня на День Незалежності України. За цей час він проїде більше 5 тисяч кілометрів. З його розмови я дізнався що народився він у Батумі 26 червня 1970 року. На даний час працює менеджером у Тбілісі. Взявши на 3 місяці відпустку за власний рахунок поїхав у цей велопробіг.Крім того він є позаштатним співробітником відомої телевізійної програми “Чекай мене” і помагає таким чином розшукувати людей.

Після кінцевого пункту призначення у Києві, згодом планує відправитися у черговий міжнародний велопробіг “Київ – Мінськ – Москва – Київ”. Кожного дня від буде проїжджати від 80 до 100 км. А ще Нодар Берідзе мріє створити велосипедну сотню, у якій мають бути щонайменше 50-ть велосипедистів із Луганської та Донецької областей і тому просить відгукнутися усіх волонтерів, спонсорів, організаційних груп та усіх тих, хто може допомогти. Його контактний телефон: 097 077 4727.

А ще він розповів мені, що це його п’ятий велопробіг, з яких три він подолав дорогами Грузії і два – дорогами України. На моє запитання, що найбільше дошкуляє йому у цьому велопробігу, то Нодар без вагань відповів – дороги. “Подекуди вони такі, що хіба на танку можна проїхати. Вони у вас у катастрофічному стані. Їх треба негайна лагодити, тому що дороги – це візитівка держави.

Однак хочу відзначити, що люди в Україні дуже добрі, щирі та чуйні. Мене завжди радо зустрічають і частують національними стравами. Вони у вас дуже смачні” – зазначив грузинський велотурист.

Ну а далі слово взяв Ігор Брик, який подякував Нодару Берідзе за такий важкий і відважний крок у поїздці велосипедом по українських дорогах і побажав йому якомога швидше і без пригод подолати усю дистанцію на одному диханні і успішно без травм добратися до фінішної прямої у Києві. Крім того, пан Ігор на згадку про наше місто подарував йому книгу про Стрий. Нодар Берідзе подякував йому і побажав українцям миру і злагоди. На згадку про цю зустріч ми зробили спільне фото.

Михайло Олійник. Фото автора

Опубліковано у мандрівки, преса. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь