День вишиванки у Стрию

Мешканці м.Стрия приєдналися до Всеукраїнського Дня вишиванки, який відзначаємо у третій четвер травня. Акція «Одягни вишиванку» була започаткована студентами Чернівецького університету у 2006 році. З часом до неї приєдналися не лише мешканці українських міст, а й європейських. Торік вишиванки вдягли мешканці 38 країн світу, висловлюючи у такий спосіб підтримку Україні.

19 травня цього року учасники акції, вдягнуті у вишиванки, пройшли святковою колоною вулицями Стрия до Майдану Незалежності, де зібралися люди різного віку. Благословив День вишиванки о. Мирон Гринишин. Бажаючі мали нагоду висловитися щодо Всеукраїнського свята День вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного одягу українців.

Директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес представила музейні експонати етнічного вишиваного одягу. Тут же, на Майдані Незалежності, бажаючі могли долучитися до плетіння маскувальної сітки, яку відправлять у зону АТО, а також до спільного вишивання герба міста Стрия.

Джерело

Опубліковано у день вишиванки, свято. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь