Другий патріотичний велопробіг до Дня Героїв “Пам’яті Нескорених” відбувся!

Другий патріотичний велопробіг до Дня Героїв “Пам’яті Нескорених” відбувся! Понад 50 учасників з Моршина, Стрия, Дрогобича, Миколаєва, Львова, Підбережа, Лисович, Добрян. Серед учасників велопробігу “наймолодший” -75-річний ветеран спорту Стрийщини Роман Мазяк. 45 кілометрів дороги пам’яті про тих, хто гідний називатись Героєм. Ми вшановували тих, чиї імена відомі чи не кожному українцю, а також імена тих Героїв, яких пам’ятають одиниці. Щоб ці імена залишились в пам’яті нащадків.

Як важливо, щоб про цих Героїв пам’ятали. Про це також говорила мати Андрія Грицана-“Каптьора”, кіборга-захисника Донецького аеропорту.
Була несподіваною для нас зустріч в Угільній. Так яскраво нас не зустрічали в жодному селі. Діти у вишиванках, з синьо-жовтими стрічками в руках та з піснею “Ой у лузі червона калина похилилася” на вустах. Микола Штинда, Зіновій Красівський та Січові стрільці в Моршині; Тарас Брус в Лисовичах; Степан Бандера у Волі Задеревацькій; Андрій Грицан, Лукаш Василь, Лукач Іван та вояки УПА у Великих Дідушичах; Герої УПА в Угільній; 33 Герої УПА на хуторі Пила; Василь, Микола та Дем’ян Бабії та Герої УПА з Лисої гори, Зіновій Багрій “Крук” у Станкові; закатовані жертви НКВС на Святому Яні та кільці автошляхів на околиці Довгого; Володимир Гавриляк “Зелений”, Бобик Лукаш “Назар”, Анастасія Боднар в Довгому- цих Нескорених Героїв сьогодні ми вшановували під час нашого велопробігу. Свічка пам’яті та спільна молитва були нашими сьогоднішніми супутниками.

Дякуємо стрийській поліції, яка нас супроводжувала-без них було б важко на дорозі! Дякуємо Радіо Стрий Фм, ТелеЛан, Об’єднання “Самопоміч” – Моршин– про наш велопробіг почули і прочитали! Дякуємо Моршинська міська рада за допомогу в організації! Дякуємо Палац Культури Моршин та СКК Моршинкурорт за звук та музичний супровід! Дякуємо медикам Моршинської міської лікарні за супровід та надання допомоги ( на жаль, не обійшлося без пригод, тож їх допомога була необхідною). Дякуємо Igor Kmit за супровід. Дякуємо Оксана Бандера за цікаву розповідь про Степана Бандеру та його родину, а Богдан Сидорак за розповідь про довжинських Героїв УПА.

Герої не вмирають!

Воєвода Коля

Опубліковано у мандрівки | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь