Лимони

Прийшла зима, а з нею прийшли і холоди. Ми починаємо більше хворіти. Як підтримати свій організм в цей складний час.  Для цього природа дала нам дуже смачний фрукт – ЛИМОН.

Перші дикі форми лимону  з’явилися на гірських масивах Гімалаїв, де на даний момент розташувався індійський штат Ассам. Надалі ці цитрусові потрапили до Японії.

У В’єтнамі і Сінгапурі лимони є головними плодовими культурами, а саме дерево лимона вважається основним символом добра і благополуччя. Незабаром лимон поширився по всіх континентах нашого світу. До кінця 15 століття його почали вирощувати вже в Америці. Христофор Колумб вважається першим агрономом, який посадив лимонні дерева на островах Вест-Індії та ін. По закінченню часу, лимон стали вирощувати у Флориді, на Кубі і в Каліфорнії. Ці цитрусові можуть жити тільки в країнах з субтропічним кліматом. Їх збір, за даними ООН посідає друге місце після винограду.

Американські вчені змогли знайти відомості про те, що ще близько 3000 років тому, китайці використовували лимон в лікувальних цілях. Стародавні лікарі прописували його своїм пацієнтам при пневмонії, а також лікуванні ран. Чай з лимоном, який вважається цілющим засобом, був відкритий ще в 9 столітті.

В Китаї досі лимони вважаються ліками. Йому дали назву “Чи мунг”, яке означає “зцілювальний”.

Як правило, кожен з нас знайомий зі специфічним терпким смаком лимона, навіть одна згадка цього фрукта змушує нас кривитися. Лимон – це особливий фрукт. Його неможливо з’їсти просто так між справою, переглядаючи улюблений фільм, як, наприклад, яблуко або апельсин.

Але користь лимона в порівнянні з іншими фруктами просто неоціненна.

Основними складовими лимона є звичайно ж вода і лимонна кислота. Але крім того, в ньому ще присутні найважливіші для організму вітаміни. Найбільше в лимоні вітаміну  С, який незамінний для правильного обміну речовин в організмі і бере участь у харчуванні тканин. Поряд з ним лимон містить вітаміни А, В1, В2, і D, а також вітамін, характерний виключно для цитрусових: цитрин (вітамін Р). За своїм хімічним складом це складне фенольне з’єднання, що володіє високою біологічною активністю і цілющими якостями. Лимон багатий мінеральними солями  і лимонною кислотою, тому його вживання дуже корисно й важливо для організму.

Саме таке поєднання широкого спектра корисних для людського організму речовин робить лимон незамінним продуктом харчування і цінним лікарським засобом. Адже багатий набір вітамінів – це те, чого завжди не вистачає людині для продуктивної діяльності.

Корисні властивості лимона.

У лимона сильна  антисептична  властивість. У Єгипті, де жителі сіл часто піддаються укусам скорпіонів, лимон ріжуть навпіл, одну половину кладуть на ужалене  місце, а іншу смокчуть, і все проходить.

При ангіні  добре допомагає повільне жування сирого лимону, особливо цедри. Після цього 1 годину  нічого не їсти, що дає можливість ефірним маслам і лимонної кислоти впливати на запалені слизові оболонки горла. Цю процедуру можна повторювати через 3 години.

Чай з лимоном – прекрасний засіб при застудах і захворюваннях органів дихання, а так само при спразі і лихоманці.

Властивості лимонів є цілющими при лікуванні ран, захворювань легенів, цинги, гарячкових серцебиття.

Сучасна медицина використовує корисні властивості лимона для профілактики і лікування захворювань, пов’язаних з гипоавитаминозов або авитаминозами головним чином вітамінів С і Р.

Зазначені вітаміни володіють значними протизапальними (підвищують стійкість судинних капілярів), антитоксическими, антисклеротичними властивостями і підвищують імунно-біологічні реакції організму. Тому лимон пропонується  як дієтично-лікувальний  засіб при інтоксикаціях, пов’язаних з різними інфекційними, терапевтичними, хірургічними захворюваннями для посилення захисних механізмів організму, лікування запальних захворювань, профілактики атеросклерозу.

При закінченні 3-х годин, при впливі парів лимонного соку, можна нейтралізувати стрептокок, ще через годину загине пневмокок, ще через 2 години зникне золотистий стафілокок, а вже через 20 хвилин гине дифтерійна паличка. Для підвищення імунітету, знайте, що саме в лимоні є близько 50 мг вітаміну С. Саме в лимоні вітамін С зберігається надовго, навіть при підвищених температурах.

Слід не забувати про вітамін Р, адже його багато в чорному чаї. Тому при поєднанні лимона і чаю, наш організм засвоює аскорбінову кислоту. Саме тому чай з лимоном відмінно втамовує спрагу, підвищує працездатність, а також імунітет організму.

На основі проведених експериментів доведено, що в приміщеннях, де знаходяться дерева лимона, повітря виключно стерильний.