Громадська рада при Стрийській РДА відзвітувала за свою каденцію

Громадська рада — постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворений для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики. Громадські ради утворюються на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 996.

Основними завданнями громадської ради є:

– створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
– здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади;
– сприяння врахуванню органом виконавчої влади громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

У четвер, 9 лютого 2017р. , в актовій залі Стрийської райдержадміністрації відбулося засідання Громадської ради при Стрийській РДА. У цьому засіданні взяли участь голова Стрийської РДА Василь Зубрицький, перший заступник голови Стрийської РДА Любомир Кащук, заступник голови Стрийської РДА Оксана Мелень та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Стрийської РДА Надія Пеленичка. Голова Громадської ради при Стрийській РДА Ірина Поліщук та її заступник Ігор Брик підсумували роботу за 2015-2016 роки.
До складу Громадської ради при Стрийській РДА цієї каденції ввійшли 24 представники від громадських організацій нашого району. У своєму звіті Ігор Брик та Ірина Поліщук відзначили роль Громадської ради у вирішенні багатьох проблемних питань соціально-економічного життя району, зокрема щодо стану та ремонту доріг, пасажирських перевезень, незаконного видобутку гравію, вирубки лісів, питання діяльності аеропорту «Львів-2», розтермінуванні комунальних платежів, оптимізації шкіл та інше. Слід зазначити, що Ігор Брик був обраний заступником голови Асоціацій Громадських рад при Львівській ОДА. Також було вказано й на недоліки роботи Громадської ради у плані пасивності окремих її членів. Крім того, було створено ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів з оновлення Громадської ради при Стрийській РДА.
Очільник Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький наголосив на важливому значенні співпраці районної влади і громадськості в реалізації нинішніх реформ в нашій країні. «Правильне розуміння завдань, поставлених владою, роз’яснення їх сутності, вміння донести мету реформ до людей – один з пріоритетів нашої спільної діяльності. Адже відсутність вичерпної та правдивої інформації у людей може призвести до конфліктів, виникнення соціальної напруги. Громадська рада є сполучною ланкою між владою і населенням, своєрідним рупором громади. З її допомогою ми спільно повинні вирішувати суспільно важливі питання району», – зазначив Василь Богданович. Підбиваючи підсумки засідання Громадської ради при Стрийській РДА, голова райдержадміністрації підкреслив, що районна влада та Громадська рада повинні бути справжніми партнерами, повинні вміти почути один одного. Тільки через діалог двох сторін – громади і держави, що ґрунтується на взаємній повазі, можна досягти добрих результатів. Громадськість має бути активною та вимогливою, а влада – відповідальною. Василь Зубрицький подякував Ірині Поліщук та Ігорю Брику, а також членам Громадської ради за тісну співпрацю, і побажав активним її членами знову ввійти до нового складу.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі – інститути громадянського суспільства). Склад громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства.

Громадська рада має право:

– утворювати постійні та тимчасові робочі органи (правління, секретаріат, комітети, комісії, експертні групи тощо);
– залучати до роботи ради працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців;
– організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші заходи;
– отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для забезпечення діяльності ради;
– отримувати від органу проекти нормативно-правових актів з питань, що потребують проведення консультацій з громадськістю.

Члени громадської ради мають право доступу в установленому порядку до приміщень, в яких розміщений орган.

Михайло ОЛІЙНИК.
Фото автора


Наша організація ГО Екологічно-туристичний просвітницький  центр (Вело-Стрий) була членом громадської ради.

Опубліковано у збори | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь