Квест “Я знаю свої права”- звіт

24.03.2017 ми були учасниками квесту «Я знаю свої права». Нашу організацію в проект запросив Стрийській відділ поліції.

Учні виконували різноманітні завдання. Ми були на одній із «зупинок». Для учасників підготували одне запитання по правилам дорожнього руху. Який висновок ми зробили з відповідей? Треба більше звертати  увагу на навчання дітей безпеки на дорозі. Просте запитання – а версій багато.

Львівській відділ поліції подарував нам пам’ятки для дітей «Твоя безпека». Для дітей ми розробили і подарували магніти, на яких було написано «Учасник квесту Я знаю свої права».

Продовжуємо виконувати проект «Безпека дитини на дорозі». Наступні дії – вивчити питання безпеки біля учбових закладів: наявність знаків, розмітки, організації руху. Свої висновки подамо в поліцію, учбовий заклад, Стрийську міську владу.

Нижче публікуємо відгуки учасників з мережі інтернету.

Олександр Сікора, директор клубу Вело-Стрий 


Сьогодні, 24 березня, у загальноосвітній школі №7 міста Стрий відбулося спортивно-інтелектуальне змагання під назвою “Я знаю свої права”, в якому взяли участь учні 9-10 класів з одинадцяти шкіл міста.

Квест ініціювали та провели працівники ювенальної превенції Стрийського відділу поліції спільно з представниками відділу освіти Стрийської міськради. Головною метою заходу стала перевірка правової обізнаності школярів та їх вміння застосовувати набуті знання у різних життєвих ситуаціях.
Під час змагань підлітки також мали можливість безпосередньо
поспілкуватися з представниками правоохоронних структур Львівщини. На заході були присутні начальник Стрийського відділу поліції підполковник поліції Іван Малиш, начальник сектору ювенальної превенції капітан поліції Віктор Новачук, поліцейський омбудсмен Оксана Санагурська, працівники Управління патрульної поліції м.Львова Марта Збижко та Микола Ільчук, заступник міського голови м. Стрия Роман Волинець, начальник відділу освіти міста Оксана Матвіїв, фахівець з соціальної роботи із субєктами пробації Стрийського міськрайонного відділу з питань пробації Мар’яна Стецівка, представники громадських організацій.

Учасники шкільних команд, до яких входило по п’ять учнів, на старті змагань отримали карти квестової зони з позначеними пунктами-зупинками. Кожна із них мала власний маршрут. Аби виконати завдання чергового етапу (загалом їх було 11), команда мала спочатку вгадати ключове слово, орієнтуючись на статті Конвенції про права дитини. Завдання, які пропонували на зупинках “агенти права” (правоохоронці, викладачі правознавства, представники учнівського самоврядування), стосувалися прав і обов’язків дитини, відповідальності за їх порушення тощо. Оскільки вони були розроблені на основі спеціальних задач або конкретних випадків з практики, то школярі мали можливість аналізувати, висловлювати власну думку, імпровізувати.

Крім цього, учасники квесту попередньо виконували домашнє завдання, яке передбачало створення антиреклами небезпечних груп у соціальних мережах. На думку організаторів, найкраще впоралися з ним учні загальноосвітньої школи №7 та гімназії ім. А.Шептицького.

Школярі також провели на вулицях Стрия бліц-опитування перехожих щодо прав дітей. Під час нього учні школи №3 випадково виявили літню жінку, яка вийшла на балкон, не змогла потрапити назад у квартиру і кликала на допомогу. Діти не розгубилися і повідомили про цей факт у поліцію.

Загалом, команди виступили настільки вдало, що організатори квесту вирішили не визначати переможця. Всіх учасників змагання нагородили дипломами та вручили їм подарунки від правоохоронців та місцевих спонсорів, які теж долучилися до проведення заходу.

Olga Martsinyuk


Усі діти сьогодні проявили себе. Усі, усі, усі! Усі вони- молодці. Команда школи №3 сьогодні отримала від нас спеціальний подарунок – книжку “Велика книга мудрості”. Ми не знали, як визначити кому її подарувати, та все вирішилось само собою. Школярі отримали завдання провести на вулицях Стрия бліц-опитування перехожих щодо прав дітей. Під час нього учні школи №3 випадково виявили літню жінку, яка вийшла на балкон, не змогла потрапити назад у квартиру і кликала на допомогу. Діти не розгубилися і повідомили про цей факт у поліцію.

 Olga Martsinyuk


Все що ми робимо – це досвід. Як би там не було, але сьогодні ми вчилися разом з дітьми. Та й будемо, мабуть, вчитися доки будемо жити. Сьогодні був дуже насичений день, маса емоцій і переживань. Хочу усім подякувати.
Найперше- Світлана Рубан та усім педагогам, керівництву міста та відділу освіти, дітям, що взяли участь у заході, усім гостям, усім, хто долучився до заходу, своїм колегам та керівництву. Окремо дякую за подарунки, котрі передали дітям Natalia Karpenkova, Oleksandr Sikora, Благодійна організація “Фонд Карпінських”, Володимир Гірник, Halyna Lemishko, Oksana Sanagurska, Marta Zbyshko. Можливо, когось забула).

Діти мене особисто сьогодні вразили щирістю, комунікабельністю, знаннями. А особливо, запам’яталася антиреклама на “Синій кит” у виконанні учнів школи гімназії та школи №7. Обов’язково опублікую ці відеороботи. Життя – це випробування! Воно того варте! А жити, як кажуть діти, треба для щастя. Тож щастя усім!!!

Olga Martsinyuk


Здається про сьогоднішній правовий квест у м. Стрий написали всі крім мене. Мала честь представити Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, що б я могла додати від себе до усього сказаного , вражена , захоплена і хочу ще, тільки в трохи активніший спосіб, суддя з мене слабенький. Дякую вчителям за організацію та таких чудових учнів, всі були дуже швидкі, ерудовані, активні і шкода не зробила фото графічного завдання 10 та 2 шкіл на своєму етапі. А також працівникам Стрийського ВП за те що мали можливість з вами доєднатися до свята. У Стрию наше майбутнє добре знає про права дитини , сподіваюсь будуть пам’ятати й про обов’язки! Фото у мене не було можливості зробити, тому ділюся тим що є.

Oksana Sanagurska

Всі фото  Всі відео

 

Опубліковано у безпека дитини, Безпечне місто, квест, ПДР. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь