Lwowska majówka 2017

Tegoroczna majówka Polaków Lwowa i Ziemi Lwowskiej, tradycyjnie już, odbyła się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach.

Rankiem 20 maja rozkwitły tam stoiska większych i mniejszych organizacji polskich, które zaprezentowały swój dorobek artystyczny i gastronomiczny. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, a patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie. Nie zabrakło też wsparcia dobroczyńców z Polski. Nastrój świąteczny podtrzymała piękna pogoda. Majówkę zaszczycili swoją obecnością Konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie Emilia Chmielowa, Starosta Przemyski Jan Pączek. Po błogosławieństwie proboszcza katedry lwowskiej ks. prałata Jana Nikla koncert miejscowych zespołów polskich i wykonawców w różnym wieku poprowadził Edward Sosulski.

Doroczna majówka w Brzuchowicach to prawie jedyna możliwość dla Polaków z całego obwodu lwowskiego spotkać się nieformalnie, bawić się w ciągu całego dnia i czuć się sobą w gronie licznej polskiej rodziny na tej ziemi.

Konstanty Czawaga


Опубліковано у преса, свято | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь