Народний Дім – звернення

Громаді міста, громадським організаціям,
представникам громади в міській раді (депутатам).

В нашому місті є дім, в якому десятки років вирувало культурно-мистецьке та політичне життя, він був домівкою для багатьох українських товариств у Стрию: «Просвіти», «Міщанської бесіди», «Українське Касино», українського театру, «Стрийського Бояну», «Союзу Українок». Тут постійно відбувалися вистави українських театрів з Галичини, зі Львова, Бережан та Коломиї. Тут проходило багато виставок, лекцій, ювілеїв. Це Народний дім (вул.. Народна 8, власність громади Стрия).

Наша громадська організація «Еко-Турист», ставить за мету створення безпечних та комфортних умов для пересування велосипедистів, безпеку дітей, пішоходів, водіїв  в місті Стрий та навколо. У нас в клубі діє секція «RowerowyStryj».

Турбуючись за безпеку членів нашого клубу – роверистів та мешканців м. Стрий ми проводимо навчання по правилам дорожнього руху, техніки безпечного водіння  велосипеда, популяризуємо спорт, слідкуємо за вело-ДТП.  На міжнародному ВелоФорумі у Львові (11-12.09.14 р.) дуже багато уваги уділяли правилам безпеки, навчанню дітей ПДР. Це дуже актуально у зв’язку з тим, що все більше і більше людей починають користуватись велосипедами.

Ми вирішили звернутися до розпорядника майна – міську раду з проханням надати нам можливість проводити заняття по вивченню правил дорожнього руху, обговорювати нові проекти в Народному домі в малому залі на першому поверсі. Заняття плануємо проводити один раз на тиждень впродовж 1,5 години. Очікувальна кількість учасників: 10-20 людей.

Лист був відправлений 26.10.2014р. вих.. №26. Ми місяць чекали відповідь, але так і не дочекались. Був відправлений другий лист 01.12.2014р. вих..29. Через 53 дні ми отримали відповідь. Там було написано: Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію в Україні, у нашому місті створені такі громадські організації, як «Стрийська Сотня Січових Стрільців», «ГО «майдан Стрийщини», «Штаб Народного Супротиву», яким надано приміщення в Народному домі. У малому залі проводиться збір продуктів, одягу та предметів першої необхідності для воїнів АТО. Тому надати приміщення малого залу Народного дому м. Стрия для проведення занять Вашої громадської організації ми не можемо.

Відповідь нас здивувала. Ми з перших днів Майдану і початку АТО постійно приймаємо участь у роботі організації «ГО Стрийський майдан» і жодного разу не збирали в малому залі допомогу. Для цього є виставковий зал, де зроблені спеціальні стелажі для зберігання допомоги.

В малому залі дуже рідко збираються групи людей, громадські організації для обговорення своїх питань.

У зв’язку з цим подаємо запит до директора Народного дому з проханням дати пояснення по експлуатації приміщення, яке знаходиться в комунальній власності і належить громаді міста Стрия.

У багатьох громадських організацій виникає питання і потреба об’єднатись  в групу (спілку, асоціацію,…..) для вирішення питань, які виникають в громадській роботі. Було би дуже цікаво вирішувати питання разом, допомагати один одному. Буває так, що хтось проводить цікавий захід, а ми не знаємо. Це може бути у форматі вільного спілкування раз на місяць, постійний обмін інформацією. Не повинно бути головного, хто буде всіма командувати. Є відповідальна особа, модератор, яка пов’язує все в єдине інформаційне поле.

Було би дуже гарно відродити дух культурно-мистецького життя Народного дому. Ідеальний варіант – зібрати всі громадські організації під його крилом. Щоб ми постійно спілкувались, обмінювалися думками і робили наше місто краще. В Народному домі не повинні закриватися двері ні вдень, не вночі, ні в будні, ні в свята.  Це наш духовний центр.

Які будуть думки і пропозиції?

Директор центру «Еко-Турист»,
 голова громадської організації

 Олександр Сікора

завантажити лист

Опубліковано у Різне | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь