Проект “Безпека дитини на дорозі”

Провівши соціологічні дослідження, опитування населення, отримавши відповіді від Державної автоінспекції ми побачили, що існує велика проблема по безпеці дитини на дорозі. Ніхто їх не навчає як переходити дорогу, як поводити себе на проїзний частині, що робити у складних випадках.

Ми вирішили працювати над проектом «Безпека дитина на дорозі». 30 квітня 2014 року, в рамках конкурсу проектів на підтримку місцевих ініціатив, який оголосив благодійний фонд «Рідня», ми подали на конкурс цей проект. (документ можна подивитись в інтернеті).

Нашими партнерами виступали: СГО «Новий Стрий», Культурно-просвітницький центр Польского товариства ім.. К. Макушинського, Товариство культури польської землі Львівської.

Стислий опис проекту: Цей проект ставить за мету звернення уваги на проблему безпеки дітей на наших дорогах. Він дозволить провести низьку заходів по навчанню дітей ПДР, правилам поведінки на проїзний частини. Будуть розроблені пам’ятки, буклети.

РОЗДІЛ ІІ – Опис проекту

1.      Постановка проблеми.

Великий травматизм і загибель дітей на дорогах. Відсутність постійних просвітницьких заходів по виконанню Правил Дорожнього Руху (ПДД), загальна неграмотність батьків.

2.      Мета та завдання проекту.

Звернути увагу мешканців міста, батьків, влади на існуючу проблему. Поставити питання перед управлінням освіти по збільшенню уваги і проведення більш якісних занять з дітьми. Практично навчити дітей правилам поведінки на дорозі, розказати і показати як пересуватись в темну пору доби. Розробити пам’ятки в доступній формі та роздавати батькам та дітям.

3.      Цільова група проекту.

Молодь до 14 років, молодь від 14 до 18 років, молодь від 19 до 25 років, батьки від 25 років, громада міста, міська і районна рада Стрия, депутати, вело клуби з інших міст, туристичні дитячі гуртки, учні шкіл, студенти.

4.      Географія проекту.  м. Стрий, Львівська область. 

5.      Опис діяльності за проектом. 

Для реалізації цього проекту створюється організаційний комітет, підписується угода про співпрацю з партнерами проекту та узгоджується план роботи.

Для аналізу стану травматизму на дорогах робиться запит в ДАЇ. Після отримання звіту дані аналізуються і разом з ДАЇ створюється план для вирішення цих проблем.

Ми проводимо обстеження місць, де найбільше виникає проблем, де найбільш пересуваються діти (біля шкіл, училища, відпочивальні заклади).

Перевіряємо наявність знаків, розмітки. Все це передається в ДАЇ і міську раду для усунення недоліків.  Виконання робіт обов’язково контролюється.

Разом з управлінням освіти узгоджуємо план проведення практичних або теоретичних занять по ПДР. Спільно з ДАЇ розробляємо пам’ятку по правилам поведінки дітей на дорогах. За допомогою волонтерів роздаємо їх батькам, дітям, розповсюджуємо в школах.

Обов’язково звертаємо увагу на пересування підлітків по дорогам на велосипедах. Роз’яснюємо, що дітям до 14 років по дорогам пересуватися заборонено.

Ми практично показуємо, як повинен бути обладнаний велосипед (світловідбивачі, фара, захисний шлем). Проводимо практичні уроки їзди по місту і показуємо як перетинати перехрестя, повертати ліворуч та інше.

Спільно з управлінням благоустрою Стрия розробляємо плани по прокладенню вело доріжок. При технічній неможливості  – розробляємо більш небезпечні маршрути для пересування містом велосипедистами.

Шукаємо спонсорів, проекти для створення роледрома.

Проводимо практичні заняття по налаштуванню велосипеда. Закуповуємо світловідбивачі на руку і роздаємо учасникам заходів. Долучаємо інші громадські організації і їх волонтерів по проведенню занять по правилам дорожнього руху.

Готуємо слайд-презентацію проекту. Розміщуємо її в інтернеті, доводимо до громади. В соціальних мережах створюємо групи по даному проекту і постійно публікуємо інформацію про заходи. Обов’язково повідомляємо СМІ через розсилку прес-реліз та особистого спілкування.

На площі Будителів проводимо змагання, забави з дітьми по ПДД. Всім учасникам заходів вручаємо дипломи, цінні призи від спонсорів.

Перед ДАЇ ініціюємо питання про внесення в ПДР зміни про вивчення ПДР велосипедистами, прийому заліків і видачі посвідчень. Для цього вивчаємо досвід Європейських країн.

Очікувані результати (кількісні та якісні).

Цей проект дозволить навчити дітей правилам дорожнього руху. Ми звернемо увагу батьків на те, що вони повинні також знати правила і навчати цьому дітей.

Служби міста проведуть інвентаризацію знаків, пішохідних переходів, приведуть їх в порядок. В школах будуть більш якісно проводити навчання.

Буде роздано багато інформаційного матеріалу. Очікувальна кількість учасників 200 чоловік.

Інноваційність та оригінальність. Цей проект є унікальним для мешканців Стрия. Він покаже, що тільки спільно ми зможемо захистити наших дітей від травматизму.

Наш проект не був переможцем в конкурсі. Фінансування від благодійного фонду “Рідня” не отримано. Але цей проект буде розвиватись незалежно від фінансування. На даний час він дуже важливий. Будемо звертатись за допомогою до громади, підприємцям, збирати благодійні внески.

В вересні 2014 року до нас звернувся Олег Шмілик для реалізації частини даного проекту. 17.09.14 р. ми провели обстеження міста Стрий на рахунок створення безпечних маршрутів для велосипедистів. (станом на 1.11.2016 фонд “Рідня” відмовився від реєлізації проекту)

Своїми порадами нам допомагає Стрийська міська рада, ВДАІ Стрийського МВ УМВС у Львівській області, ГО АРР Перспектива Стрийщини, ГО Самопоміч Стрийщини.

На даний час зроблен запит в ДАЇ про можливість на надання допомоги в організації занять. Міську ради ми просимо надати приміщення в Народному Домі для проведення занять (малий зал, раз на тиждень на 1,5 години). Чекаємо відповіді. (на 1.11.2016 року нам відмовили в приміщенні у зв’язку з тим, що в Україні проходить АТО).