Безпека на дорозі – лист

Аналізуючи ситуацію на дорогах, провівши соціальні опитування ми побачили, що більшість населення не знають правила дорожнього руху. А як ми можемо навчати наших дітей тому, що ми самі не знаємо і порушуємо.

Багато батьків навіть не здогадуються, що дітям до 14 років взагалі заборонено виїжджати на дороги загального користування. Батьки не знають, що вони будуть нести матеріальну відповідальність в разі скоєння дитиною ДТП.

У зв’язку з цим наша організація Еко-Турист вирішила взяти на себе таку відповідальність, як ознайомлення дітей, батьків, мешканців з ПДР.

Перш за все ми пішли за допомогою в УМВС. При цьому нас запитали – а яке право ви маєте навчати. У вас є ліцензія?  З другої сторони ці навчання ніхто не проводить і не хоче проводити. Але кожна людина має право разом з іншими людьми вивчати закони. Наша організація не видає ж права пішохода, водія автомобіля чи велосипеда.

 Нам обіцяли підтримку і запропонували   звернутись до організації, яка колись називалась ДОСААФ, а зараз Товариство Сприянню Оборони України (ТСО).  Ми написали звернення і попросили надати допомогу у вигляді порад, методичних матеріалів, приміщення. Я особисто зустрічався з керівником. На словах мені багато обіцяли. В реальному житті – ніякої допомоги. Через деякий час ми письмово в друге звертались, але ніякої відповіді.

З такими же запитами ми звернулись в ВДАЇ міста Стрия. Мене запросили на зустріч, на якій ми довго спілкувались на тему безпеки на дорозі.

Нам роз’яснили, що навчання ми можемо отримати в спеціальних школах де навчають правилам водіння (комерційні). Є також варіант залучити працівників ВДАЇ на заняття. Для цього нам потрібно зібрати учасників і повідомити про це керівництво ВДАЇ.

В місті Стрий, на вулиці Народна 8, знаходиться Народний Дім. Він є комунальною власністю громадян і ми звернулись до міської влади з проханням надавати  нам на 2 години раз на тиждень малий зал (на першому поверсі) для збору молоді, учасників клубу для вивчення правил дорожнього руху. Ми керувались тим, що згідно із законами про місцеве самоврядування, права на розпорядження комунальним майном ми передали (через народних депутатів) міській владі. Лист звернення був написаний 26.10.2014 р. вих..№ 26. Ми чекали місяць на відповідь. В установлений законом строк нам не відповіли. Ми пишемо друге звернення 01.12.2014 р. вих.. № 29. І тільки після цього, через 56 днів, ми отримали відмову вх..№ . Там було написано: «Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію в Україні, у нашому місті створені такі громадські організації………………………., яким надано приміщення в Народному домі. У малому залі проводиться збір продуктів, одягу та предметів першої необхідності для воїнів АТО. Тому надати приміщення малого залу Народного дому для проведення занять Вашої громадської організації не можемо» .

 По нашім спостереження збір продуктів проходить в виставковому залі. Малий зал постійно замкнутий. Там іноді проводять зустрічі громадські організації і окремі групи людей. Тепер ми і не знаємо – Народний дім для народу?! Висновки робить самі.

На даний час ми підготували конспекти, наглядні матеріали, білети по перевірці знань і проводимо індивідуальні і групові навчання. У нас є домовленість з Культурно-просвітницьким центром ім.. К. Макушинського про проведення занять  з дітьми і їх батьками.

ВИСНОВКИ:

–        Всі стурбовані, всі розуміють, що у нас є проблеми по порушенням правил дорожнього руху, стану доріг, травматизму.

–        Практичної допомоги ми не отримали

Незважаючи на всі перепони ми будемо робити свою справу.

НАШІ ДІЇ.

–        Продовжуємо самостійно розробляти методичні посібники для вивчення правил дорожнього руху.

–        Проводимо самостійно виготовляти наглядові матеріали по ПДР.

–        Проводимо самостійно закуповувати для занять обладнання для велосипедистів, світло відбиваючи жилети, браслети.

–        Продовжуємо роботу над проектом «Стрий – безпечне місто». Проводимо огляд доріг на відповідність правилам ДСТУ. О виявлених порушеннях сповіщаємо ВДАЇ та міську раду для прийняття рішень.

НАМ ПОТРІБНО:

–        Допомога волонтерів

–        Приміщення для проведення занять на 10-20 учасників (2-3 години раз на тиждень). Це може бути конференц-зал,  клас в учбовому закладі, кафе.

–        Ми не відмовимося від фінансової і матеріальної допомоги, яка піде на виготовлення пам’яток, розробку і закупку наглядних посібників. Кошти можна перерахувати на рахунок організації.  Призначення платежу: Безповоротна фінансова допомога на проект «Безпека на дорозі».

Отримувач: ГО Екологiчно-туристичний просвiтницький центр Здоров’я
(скорочено ЕТПЦ ЗДОРОВ’Я ГО).
Рахунок: 2600 1053 8265 69  ЕГРПОУ 39364622   МФО 325321
ЗАХIДНЕ ГРУ ПАТ КБ”ПРИВАТБАНК” М.ЛЬВIВ