Велофорум-2013 у Полтаві

В місті Полтава 19-20 жовтня буде проходити щорічна міжнародна конференція «Велофорум-2013» з питання вело транспортної політики.

Полтавська міська рада надала листа-запрошення нашому місту, в якому запросила представників міської ради та міськвиконкому, відповідальних за транспортну та туристичну політику взяти участь у форумі. Метою проведення конференції є прискорення екологічної модернізації міської транспортної інфраструктури в Україні через поширення знань і мотивацію представників органів місцевого самоврядування, представників фахового середовища галузі транспорту та міського планування, громадських активістів та всіх зацікавлених.

Наша організація ВелоКлуб Стрий-Ровер-Сіті не може залишатися осторонь від цих подій. Ми приймаємо запрошення і беремо участь у форумі. Нашу організацію представлятиме голова клубу Олександр Сікора.

 Докладніше.

Метою проведення конференції “Велофорум-2013”, що організовується Асоціацією велосипедистів Києва у співпраці з Полтавським національним технічним університетом та благодійним фондом «Фонд розвитку громади «Ініціатива», є прискорення екологічної модернізації міської транспортної інфраструктури в Україні через поширення знань і мотивацію громадських активістів, представників органів місцевого самоврядування та всіх зацікавлених. Конференція вже традиційно стала майданчиком для обговорення практик популяризації велосипедного транспорту в українським містах, місцем зустрічі та знайомств усіх зацікавлених у темі міської мобільності та велосипедного транспорту як її невід’ємної складової.

 Один з провідних вищих навчальних закладів Полтави – Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка виступає співорганізатором “Велофоруму-2013″. З 2011 року до переліку дипломних робіт випускників університету введені теми, які стосуються реформування вулично-дорожньої мережі міста, в тому числі і з урахуванням можливості запровадження велосипедної інфраструктури.

Іншим місцевим співорганізатором Велофоруму у Полтаві є Полтавський обласний благодійний фонд «Фонд розвитку громади «Ініціатива». Місією Фонду є підтримка та розвиток ініціатив, які спрямовані на сталий розвиток територіальних громад Полтави та області. Організація розглядає запровадження велоруху в місті, як один з вагомих чинників сталого розвитку міського простору.

Велофорум цього року також заручився підтримкою міжнародних інституцій, таких як Фонд ім. Гайнріха Бьолля та Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ).

Програма

Цього року планується дещо змінити формат конференції і приділити більше часу обговоренням та дискусіям порівняно з лекціями та презентаціями.

День 1

10:00 – Відкриття
10:30 – 12:00 Пленарна сесія 1

Велосипедний 2013: яких результатів досягли українські міста? Ірина Бондаренко (Асоціація велосипедистів Києва) (20 хв)
Розвиток велоруху та велоінфраструктури Мінська, Яўген Харужы (Мінське велосипедне товариство) (20 хв)
Особливості розвитку веломережі в умовах чинних ДБН і ПДР, Олег Шмід (Львівська міська рада) (20 хв)

11:30 – 12:00 Запитання, відкрита дискусія з доповідачами
12:00 – 12:30 – Перерва на каву
12:30 – 14:00 – Паралельні сесії

 Секція A Воркшоп: Розробка велотранспортних стратегій для міст-початківців на прикладі Києва, Донецька, Євпаторії та ін. Учасники/-ці: Ксенія Семенова (Асоціація велосипедистів Києва), Тетяна Дурнєва (Комітет виборців України, Донецька обласна організація) та ін.
 Секція B Велосипедний туризм, модератор – Віктор Загреба
Маршрут “ЄвроВело-4″ (Франція-Україна): концепція проекту і поточні досягнення, Дмитро Александров (Асоціація велосипедистів Києва) і Олександр Папірний, м.Радомишль,  Житомирська область
Проекти “Доступний велотуризм” та “Мандруймо Полтавщиною” (Полтава), Юрій Репало, ГО “ВЕЛОПОЛТАВА”
“ВелоКраїна” – п’ять років після запуску, Віктор Загреба (Яремче)

Відкритий мікрофон: інші цікаві ініціативи і ідеї для розвитку велотуризму

14:00 – 15:30 – Обід
15:30 – 17:00 – Паралельні сесії

Секція С Приклади популяризації велотранспорту, модераторка – Ірина Бондаренко
Методика підготовки конкурсу “Велопрацедавець року”, Ірина Бондаренко (Асоціація велосипедистів Києва)
Промоція велосипедного руху у Львові. Від історії проблеми до важливості знань для змін, Дем’ян Данилюк (Львівська міська рада)
Навчальні поїздки для велосипедистів, Ксенія Семенова (Асоціація велосипедистів Києва)
Велосипед у Миколаєві: на що здатні двоє ентузіастів, Маргарита Клименко та Ілля Калинчук (громадська організація “Альтер-Спорт”)
Розвиток мережі велопрокату у м. Львів, як соціальна складова велоруху в західному регіоні України, Володимир Лиховид (офіційний представник велопрокату veliki.ua, м. Львів)
Секція D Круглий стіл з питань удосконалення нормативно-правової бази у сфері велотранспорту, модератор – Олександр Іваніна
Огляд нормативно-правової бази, яка регулює розвиток міської велоінфраструктури, Ліна Смілянець, Полтавський національний технічний університет (10 хв)
Пропозиції щодо вдосконалення державних будівельних норм у сфері облаштування велопарковок, Володимир Семко, Полтавський національний технічний університет (15 хв)
Пропозиції змін на основі практики будівництва велоінфраструктури у Львові, Олег Шмід, Львивська міська рада (20 хв)
Обговорення приорітетів та необхідних дій задля покращення нормативної бази

17:00 – 17:30 Пленарна сесія 2

Презентація українського перекладу “Рекомендації з організації велосипедного руху” Німеччини, Ірина Бондаренко (Асоціація велосипедистів Києва) (10 хв)
Громадська веломайстерня «Гараж 38»: як перетворити старий гараж на центр велосипедної субкультури, Яўген Харужы (Мінське велосипедне товариство) (20 хв)

18:00 – 20:00 Вечеря, неформальне спілкування, перегляд відео

(опціонально) 19:00 – 21:30 Велосипедна екскурсія Полтавою – потрібна окрема реєстрація

День 2

9:00 – Відкриття
9:15 – 11:00 – Пленарна сесія 3

Як проводити успішні адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав та інтересів громадян? Тетяна Дурнєва (Донецька обласна організація Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України”, керівник напрямку захисту прав та інтересів громадян) (20 хв)
Визначення попиту на велорух: методи і рекомендації, Олена Токмиленко (Харківський національний автомобільно-дорожній університет) (20 хв)
Роль громадських організацій у підвищенні безпеки дорожнього руху, Віктор Козоріз (Товариство учасників руху) (20 хв)
запитання, обговорення

11:00 – 11:30 – Перерва на каву
11:30 – 13:00 – Паралельні сесії

Секція E Cтандартизація і просування послуг в галузі велотуризму, модератор – Віктор Загреба
Майстер-клас: “Велотур. Формування якісної послуги”, Володимир Лиховид (мережа велопрокату veliki.ua, м. Львів)
Досвід сертифікації велотуристичних послуг в проекті “ВелоКраїна”, Віктор Загреба (м. Яремче)
Обговорення почутого та робота над новими ідеями
Секція F Тренінг для активістів з планування кампаній лоббіювання велосипедних проектів у місті, Ірина Бондаренко (Асоціація велосипедистів Києва)

13:00 – 14:30 – Обід
14:30 – 17:00 – Паралельні сесії

Секція G Круглий стіл: Пріоритети співпраці у сфері розвитку велотранспорту на національному рівні на 2014 рік. Модераторка – Ірина Ставчук (Асоціація велосипедистів Києва)
Секція H Вело-ініціативи та проекти, модератор/-ка уточнюється
Проект “Велосипедом на роботу”, Павло Кулініч, засновник проекту (м. Київ)
Велопрокат veliki.ua – як розвивалась мережа у 2013 році, Олексій Кушка, засновник компанії (м. Київ)
Розвиток велоінфраструктури у Ялті, Даніл Рекайкін, громадська організації “Фрірайт” (м. Ялта)
Розробка та маркування велотуристичних маршрутів у Білорусі, Яўген Харужы, Мінське велосипедне товариство (м. Мінськ)

17:00 – 17:15 – Підсумки конференції та закриття

Фотозвіт

інші фото дивитися і скачати  1-й день2-ий