Rowerowe Jamboree w drodze do Japonii przejechało przez Lublin

W niedzielę 4 stycznia w Lublinie gościli uczestnicy sztafety rowerowej „Rowerowe Jamboree”, której celem jest dojechanie w lipcu do Japonii na 23. Światowe Jamboree. Rowerzyści chcą w ten sposób promować wielkiego podróżnika Kazimierza Nowaka oraz zwiększyć szansę na przyznanie tej imprezy naszemu krajowi w roku 2023.

Wyprawa rowerowa do Japonii wystartowała w piątek 2 stycznia spod siedziby Związku Harcerstwa Polskiego w Warszawie. Została podzielona na 9 oddzielnych etapów, z których każdy pokonuje inna grupa rowerzystów. Całą trasę z Warszawy do Yamaguchi mają natomiast przemierzyć rowery, sakwy oraz wielka mapa, na której zbierane są podpisy od osób i organizacji na trasie.

Licząca ponad 12000 km trasa biegnie przez Ukrainę,  Rumunię, Bułgarię, Turcję, Irak, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan i Chiny. Odcinek w zachodnich Chinach uczestnicy pokonają transportem publicznym, natomiast z Chin do Japonii promem.

Szczegółowe informacje o wyprawie znajdują się na oficjalnej stronie projektu: http://www.rowerowejamboree.pl/

Bieżące relacje z trasy oraz zdjęcia, można śledzić na profilu: https://www.facebook.com/RoweroweJamboree

Siódemkę uczestników pierwszego etapu, z Warszawy do Czerniowców na Ukrainie, przywitaliśmy na rogatce miasta od strony Warszawy. Następnie przejechaliśmy razem do Radia Lublin, gdzie miało miejsce zaplanowane spotkanie z dziennikarzami Radia oraz Telewizji Lublin. Następnie, po obiedzie grupa została odprowadzona do Zalewu Zemborzyckiego, skąd dalej udała się a nocleg do Zakrzówka.

Dzielnym rowerzystom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi na całej drodze do Japonii.

Джерело

Більше інформації і фото про початок маршруту

 

Опубліковано у мандрівки | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь