Розпалювання вогнища

Істинний турист знає: вогнище – це життя. Він дає світло і тепло, на ньому можна готувати, кип’ятити воду, з його допомогою сушать одяг, та і вид вогнища підніме настрій в поході. Про розпалювання вогнища в умовах походу і піде мова.

Розпалювання вогнища : газета

Існує декілька способів розведення вогнищ в лісі і не лише. Найперевіреніший і часто використовуваний – газета. Якщо у вас є суха газета і дрібні гілочки – це практично гарантія успіху. При цьому ні туалетний папір, ні серветки тут не згодяться, оскільки вони не горять, а тліють, тобто розвести вогнище в поході з їх допомогою дуже проблематично.

Розпалювання вогнища : оргскло, гума

Рідко походи обходяться без таких природних явищ як дощ, сніг, вітер, туман. Для таких випадків туристи з досвідом беруть для розпалювання вогнища оргскло або смужки автомобільної камери (це зовсім не означає, що з собою в похід потрібно брати покришки). Гума, як і оргскло, горять безвідмовно. Для них не стршний ні дощ, ні вітер. Навіть у снігопад можна розвести вогнище з шматочка автомобільної камери.

Розпалювання вогнища : бензин

У випадку якщо два перші способи не допоможуть, можна використати бензин для розведення вогнищ. Робити це треба дуже обережно. Головні поради туристам в цьому випадку: ні в якому разі не лити бензин у вогнище або на тліюче вугілля. Краще всього узяти порожню консервну банку, влити в неї невелику кількість бензину і поставити в центрі майбутнього вогнища. Потім змочити у бензині кінчик палиців, підпалити його і піднести до банки. Бензин в ній загориться, але не спалахне. У баночці він горітиме рівномірно і вогнище гарантовано розгориться, навіть якщо використовуються мокрі дрова.

Розпалювання вогнища : соняшникова олія

Якщо бензину під рукою не виявилося – використайте для розпалювання вогнища соняшникову олію. Сама по собі олія не горить, проте якщо змочити нею папір, то вона горітиме в 2-3 рази сильніше і довше.

Розпалювання вогнища : свічка

Ще один спосіб – свічка. Якщо у вас є хоч би невеликий огарок свічки – вогнище в поході вам забезпечене! Викопайте невелику ямку, поставте в неї свічку, підпаліть її і обкладайте потихеньку тоненькими прутиками. Через декілька хвилин вже можна буде погрітися.

Розпалювання вогнища : природні матеріали (бересту, хвоя)

Але навіть якщо нічого з вищепереліченогоу вас не виявилося – ні бензину, ні оргскла, ні паперу, ні свічки – не панікуйте. Справжні туристичні вогнища треба розводити неодмінно з підручних матеріалів! За наявності сірників або запальнички не все втрачено. Цілком реально розвести вогнище з того, що є навколо вас.

Чудово горить, наприклад, бересту – кора берези. Для цих цілей краще підшукати старе посохле дерево. Не варто зрізувати кору з живої берези. Бересту добре розшаровується на тоненькі “листочки”, які завжди без проблем розгораються. Навіть під дощем.

Якщо ви в сосновому лісі, то можна розпалити вогонь, підпаливши купку сухих голок, і підкладаючи до них поступово маленькі гілочки. Хвоя, до речі, може легко спалахнути, навіть якщо на неї через лінзу (від окулярів, наприклад) направити сонячний промінь. Можна також спробувати підпалити і самі гілочки, тільки сухі і тоненькі. Якщо тонких гілочок немає, є шанс розпалити і товщі. Для цього на них необходимо ножем зробити надрізи у формі ялиночки, і вже тоді підносити сірник. Ми вже не говоритимемо про те, як чудово горить суха трава, вогнище з якої може вийде миттєво.

Розпалювання вогнища : як зберегти сірники від вологи

Що стосується сірників, то простий спосіб уберегти їх в поході від вологи – занурити сіркою в розтоплений віск. Віск в лічені секунди застигає і сірникам волога вже не страшна. У поході залишиться тільки відскребти віск і можна запалювати.

Сподіваємося, що наші поради про способи розпалювання вогнища допоможуть зробити ваш похід комфортним і дадуть можливість по максимуму насолодитися подорожжю.

 Джерело.