У Стрийському коледжі планують створити туристично-інформаційний центр

Надрукувати Надіслати ел. поштою

8 грудня у Стрийському коледжі Львівського національного аграрного університету пройшла міжнародна науково-практична конференція на тему «Розвиток туризму в Карпатському рекреаційному регіоні». Її основна мета — обмін досвідом в сфері підготовки фахівців туристичної галузі. У межах конференції проведено пленарне засідання та два засідання секцій: «Ресурсний потенціал для туризму перспективних територій в межах Карпатського рекреаційного регіону» та «Напрями підготовки кадрів для потреб Карпатського рекреаційного регіону».

На правах господаря відкрив науково-практичну конференцію директор СК ЛНАУ, к.е.н., доцент, заслужений працівник сільського господарства України Василь Дмитришин. У вступному слові він зазначив, що туризм стає масовим явищем і має не тільки пізнавальне, спортивно-оздоровче, а й велике природоохоронне значення. Оскільки Стрийський коледж завжди крокує в ногу з часом, з метою підготовки фахівців туристичної галузі відкрито, а у 2008 році ліцензовано спеціальність «Організація туристичного обслуговування».

У лютому 2009 року відбувся перший випуск молодих спеціалістів, серед яких четверо отримали червоні дипломи та вже вступили до Галицької академії та ЛНУ ім. Івана Франка для продовження навчання за фахом. Василь Федорович підкреслив важливість і відповідальність у якісній підготовці спеціалістів для туристичної сфери у зв’язку з проведенням у 2012 році чемпіонату Європи з футболу у Львові та закликав до плідної роботи під час конференції.

Відтак, про духовну спадщину церкви, як один із рекреаційних ресурсів Карпатського регіону говорив голова комісії у справах сім’ї та мирян Стрийської єпархії УГКЦ отець Олег Кобель. Священик розповів, що створено Патріарший паломницький центр з відповідним веб-ресурсом, де після роботи спеціальної моніторингової групи можна ознайомитися з об’єктами паломництва нашої єпархії.

У планах розроблення туристичних маршрутів, створення карти спеціальних маршрутів  паломництва, відкриття туристичної агенції. 17 жовтня цього року було втілено на практиці пробний маршрут «Джерела духовної спадщини» до села Баня Лисовицька.

Про перспективи розвитку туризму на Львівщині у своєму виступі говорила директор Львівського обласного молодіжного центру праці Леся Довганик. Вона зазначила, що  Стрийський коледж один з перших відкрив нову спеціальність. У короткий час створено матеріально-технічну базу, лекційні аудиторії, спеціалізовані кабінети «Сільського туризму», «Будівлі та обладнання», «Іноземних мов професійного спрямування», а також навчальні лабораторії «Готель», «Туристична фірма», «Ресторан».

І на часі створення інформаційного центру, де акумулюватиметься база даних про всі відпочинкові об’єкти, туристичні маршрути, історичні місця, тощо. Потенціал у Львівщини й, зокрема, Стрийщини чималий. І під силу молодим перспективним спеціалістам гідно зайняти цю нішу й перетворити наш край на Мекку для туристів.

Цікавою була доповідь гості з Мукачівського аграрного коледжу, відмінника освіти України, спеціаліста вищої категорії, викладача-методиста Олени Єрахтіної. За допомогою мультимедійного проектора пані Олена провела віртуальну екскурсію Закарпаттям, розповідаючи про розвиток туризму в області.

Наші сусіди мають дещо більший досвід на ринку екскурсійних послуг. Тут вже існує так звана карта туристичних шляхів, а саме: гастрономічний, винний, солодкий, астрономічний, військовий, «зелений ровер», художники Закарпаття, угорська історія. Нині розробляється новий маршрут «крок до розвитку».

Про охорону і збереження культурної спадщини крізь призму розвитку сільського туризму говорив у своєму виступі головний спеціаліст з охорони культурної спадщини відділу «Культури і туризму» Стрийської райдержадміністрації Ростислав Тивонович.

Пан Ростислав акцентував увагу на неоціненній спадщині, яка дісталася нам від пращурів, а головне наше завдання — зберегти її від знищення. Наприклад, на Стрийщині найбільше дерев’яних сакральних споруд, які є діючими й використовуються за призначенням. Для того, щоб на практиці втілювати в життя охорону культурного надбання буде прийнято на 2011 рік спеціальну Програму розвитку туризму й історичної спадщини Стрийщини.

Розвитком пізнавальної самостійності та творчих здібностей майбутніх фахівців туристичної галузі шляхом дослідження ресурсного потенціалу Карпатського рекреаційного регіону з присутніми поділилася викладач, голова циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного напрямку Львівського екологічного коледжу Галина Мельничук.

Вона почала виступ із відео роботи своїх студентів, відтак детально зупинилася на практичних кроках в роботі з майбутніми фахівцями туристичної галузі. Слушним її зауваженням було те, що навіть невдало складений маршрут є позитивом, оскільки дає можливість викладачу разом зі студентами розібрати ці помилки й наочно показати на що слід в першу чергу звертати увагу. Галина Мельничук має свою авторську методику занять, які проходять не традиційно, а безпосередньо на об’єктах.

Директор культурно-просвітницького центру ім. К. Макушинського польської громади міста Стрия Тетяна Бойко розповіла про підготовку кадрів для потреб агротуризму в Республіці Польща. Серед детальних і змістовних тез пані Тетяни до теми можна виокремити важливість знання мов, розвиток приватного зеленого чи так званого агротуризму та важливість промоцій, тобто реклами на кшталт проведення святкових ярмарок, специфічних, притаманних тільки тій чи іншій місцевості, фестивалів.

Про ресурсний потенціал Карпатського рекреаційного регіону для активних видів туризму розповів тренер з активних видів туризму Володимир Шуманський. Він зазначив, що необхідно з малечку привчати дітей до рухливого способу життя. Організовувати спільні сімейні, чи шкільні вилазки в гори, знайомити з красою рідного краю й тим прихованим потенціалом, який створений матінкою природою.

Доповідь наукового працівника Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Зеновії Ханас з історії розвитку туризму на Стрийщині, підкріплену фотодокументальними матеріалами, слухали затамувавши подих, і викладачі, й студенти. Для багатьох присутніх, якщо не сказати для всіх, стало відкриттям те, що Степан Бандера вів надзвичайно активне спортивне життя. Це яскраво ілюстрували чорно-білі світлини 30-х років минулого століття.

Лещатарство, скелелазіння, піші й велосипедні походи в гори, мандрівки рідним краєм, змагання з тих чи інших видів спорту є свідченням того, що наші предки вели здоровий спосіб життя. Зеновія Богданівна запросила усіх відвідати музей «Верховина», архіви якого зберігають багато цікавих історичних фактів про непересічних особистостей.

Відтак, слово мали організатори конференції, викладачі коледжу: Любов Петринець доповідала про популяризацію активного туризму в Карпатському рекреаційному регіоні; Лідія Копило — про розвиток екотуризму на Стрийщині; Вікторія Турянська — про ресурсний потенціал Стрийщини для розвитку перспективних видів туризму; Любов Завозіна — про особливості організації та перспективи розвитку сільського туризму в Карпатському регіоні.

Далі конференція розділилася на дві секції, де доповідачами були студенти Стрийського коледжу ЛНАУ, Львівського екологічного та Мукачівського аграрного коледжів. Перша — на тему «Ресурсний потенціал для туризму перспективних територій в межах Карпатського рекреаційного регіону» під головуванням викладача Стрийського коледжу ЛНАУ Вікторії Турянської та секція під керівництвом викладача Стрийського коледжу ЛНАУ Лідії Копило на тему «Напрями підготовки кадрів для потреб Карпатського регіону».

Підбиваючи підсумки конференції, зазначу, що організаторами все було продумано від зустрічі учасників до грамотно розробленої програми. Враховано специфіку й тематику форуму, яка є актуальною та безпосередньо пов’язана із перспективами розвитку туризму в нашому регіоні. У багатьох країнах туризм є вагомою статтею доходів держави, а в деяких чи не головним наповнювачем бюджету.

Необхідно зрозуміти, що і в Україні туризм повинен належати до найперспективніших галузей національної економіки. Вже зараз в Карпатському регіоні туризм визнано однією з важливих сфер економічного напрямку. Бурхливий розвиток масового туризму зумовлює відповідний розвиток індустрії туризму і суміжних галузей економіки, науки і культури, системи освіти.

На конференції було прийнято рішення: створити туристично-інформаційний центр при Стрийському коледжі Львівського НАУ; розробити каталог актракційних місць та туристично привабливих об’єктів Стрийщини; посилити співпрацю органів місцевої ради  й коледжу з питань туризму; сприяти співпраці обміном досвіду навчальними закладами відповідними спеціалізаціями  Польщі; налагодити співпрацю із галузями туристичних підприємств міста з питань профпідготовки студентів Стрийського коледжу ЛНАУ. Завершилася науково-практична конференція ознайомленням з коледжем та екскурсією музеями учбового закладу.

Наталія Карпенкова
Фото Дениса Бушуєва

Джерело

 

Опубліковано у преса | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь