У Стрию невідомі захоронили речовину із запахом аміаку

У ніч проти понеділка в місті Стрий невідомі намагалися закопати невідому речовину з різким запахом аміаку. А на початку липня дуже схожу на вигляд отруту зловмисники скинули у селі Рясне-Руське, поблизу Львова. Відтак, протягом доби правоохоронці обіцяють по даній справі відкрити кримінальне провадження.

Про це йдеться у сюжеті для перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21.00) репортера Данила Мокрика.

Посеред ночі мешканці Стрия подзвонили активістам і повідомили, що на території колишніх військових складів працює екскаватор, щось закопують.

Однак, поки громадські діячі приїхали на місце, частину речовини вже закопали. Іншу – не встигли: вона залишилася на землі і в ангарі. Тепер на цій території стоїть різкий сморід. Водії «фур», які, ймовірно, привезли отруту до Стрия, з журналістами спілкуватися відмовляються.

«Ніяких документів на даній території, на даних об’єктах не виявлено. Особи, які перебували, які проводили захоронення, пояснити нічого не можуть, оскільки їм сказали, що це – просто шлак», – розповідає слідчий Стрийського міського відділу міліції Сергій Вайда.

На місце події прибули також і екологічні інспектори. Наразі вони не можуть сказати, яку саме речовину невідомі намагалися захоронити. Знають лише, що вона – не радіоактивна. Однак, при цьому дуже схожа на токсичні відходи, які нещодавно виявили у Рясному-Руському. Правду має з’ясувати експертиза.

Варто зазначити, дані публічної кадастрової карти України підтверджують, що територія, на якій  намагались захоронити невідому речовину, належить Міноборони. Однак невідомо, хто є власниками складів, розташованих на цій території. Ймовірно, саме вони можуть знати, хто є  власником відходів.

                Джерело

Опубліковано у Безпечне місто, Екологія, Зелений патруль, Чисте місто | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до У Стрию невідомі захоронили речовину із запахом аміаку

  1. Пінгбек: Токсичні відходи в Стрию | ГО Вело-Стрий

Залишити відповідь