У СТРИЮ ВІДБУЛАСЯ ПЕРША ЛЕКЦІЯ ПРО ІСТОРІЮ МІСТА

 22 січня 2016, у День Соборності України, у Стрию стартував новий проект – курс лекцій про історію нашого міста. Усі, хто цікавиться історією рідного міста, безкоштовно міг завітати в антикафе “Горище” й стати слухачем. Ініціатори цього проекту Євген Тиченко та Настя Палько.


Першим лектором проекту став стриєзнавець Микола Закусов. Він розповів про історію Стрийської ратуші та намагання її відновити. Відбудувати ратушу таки не вдалося, і нажаль не збереглося жодного її зображення. Після історичного екскурсу присутні дискутували. як облаштувати територію сучасного Майдану Ринку. Кожен міг висловити своє бачення благоустрою центру міста.
Євген Тиченко у своєму виступі розповів про історичні пам’ятки, які стрияни через свою байдужість скоро можуть втратити. Так скажімо на вулиці Шевченка майже поряд дві історичні будівлі, які руйнуються через безгосподарність. Колишній кінотеатр Едісона (кінотеатр ім. Тараса Шевченка) та будинок на розі, який донедавна був приміщенням санстанції, в реєстрі пам’яток архітектури він значиться як “Двірець”. Сьогодні будівля пустує та громаді міста вона уже не належить. А ще чимало будинків у місті втрачають свою історичну привабливість руками самих стриян, які встановлюють на них незграбні балкони та інші елементи сучасного декору.
Фільм “Велич і трагедія стрийських будителів” продовжив зустріч з історією. Автор Євген Тиченко розповідає про долю трьох великих сподвижників нашого краю Євгена Олесницького, Олексу Бобикевича та Остапа Нижанківського. Ця історична стрічка стала завершальним акордом першої лекції про історію Стрия. Організатори й надалі планують такі зустрічі. Лекції безкоштовні і проходитимуть щомісяця в антикафе «Горище».

джерело

Опубліковано у збори, Туристичне місто | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь