Участь у форумі

18 березня 2015 року приймали участь в регіональному форумі розвитку громадянського суспільства «Культура миру: єдність у різноманітності». Він проходив в дуже красивому місті Чернівці.

Нас приймав Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Його треба бачити. Це унікальна архітектурна споруда.

О десятій годині  нас зустрічали волонтери. Ми зареєструвались, отримали подарунки. Спонсори форуму повернули нам кошти за проїзд.

На заході було більше 300 представників громадських організацій, влади, телебачення. Першим питанням була дискусія: «Яка українська ідея об’єднає Украіну».  Були різні ідеї. Самоорганізація, самореалізація, модернізація, моральні ідеї.  Війна об’єднує людей. Але це невдалий приклад. Повинно бути – Захист об’єднує людей.

Війна – це нові можливості.  На людей, які були вимушено переселені, треба дивитись, як на нові можливості, це ресурс. Можна навести приклад по нашому місту Стрий. Ми два роки розмовляли про те, як поставити відеокамеру на площі Незалежності. Приїхала людина з Маріуполя і без проблем поставила дві камери (плаща і вокзал). п. Денис своїм свіжим оком побачив численні порушення в розташуванні знаків, світлофорів, розмітки і вже зробив практичні кроки в усуненні цих недоліків. Інші почали показувати нові форми ведення бізнесу. Спілкування з переселенцями нас також збагачує.

 Коли підвели підсумки дискусії, то вирішили, що людей можуть об’єднати таки цінності:

  • Сім’я і діти
  • Особиста безпека
  • Справедливість

Були виступи донорів проекту. Це:

  • Міжнародний Фонд «Відродження»
  • Фонд розвитку демократії посольства США
  • Фонд розвитку ЗМІ посольства США
  • Агенство США з міжнародного розвитку USAID
  • ICAP «Єднання»
  • Корпус Миру

До обіду я приймав участь в майстер-класі «Як діяти громадській організації в умовах постійних змін?» Модератор – Володимир Шейгус (Київ).

Під час обіду (ми отримали без коштовно чай, каву, печиво, сік, бутерброди) була виставка організацій громадянського суспільств. Ці організації презентували свої досягнення. Ми обмінювалися думками, візитками. Мій рюкзак потім був непід’ємний від подарованої літератури. Це і довідники, як краще розвивати зелений туризм, практичні поради, мапи з туристичними маршрутами.

Після обіду – фасилітоване обговорення «Побудова діалогу між різними спільнотами на місцевому рівні на прикладі проекту «інкубатор Довіри». Своїм досвідом поділився Роман Каць (Кремечук).

Прийшло багато ідей. Нам треба під час традиційного фестивалю «Еко-фест» запросити різні спільноти.  Було би дуже цікаво познайомитися з різними культурами, традиціями. Подивитись виступи, танці, послухати пісні, скуштувати національні блюда. Чим більше ми будемо пізнавати один одного – тим сильніше буде наша Україна.

О 16:30 підвели підсумки форуму, вручили грамоти, подякували спонсорів.

Але для нас подарунки продовжувались. Виступив художній колектив і ми з захватом слухали українські пісні.

І знову несподіванка: відкриваються двері в блакитну залу і ми бачимо величезний торт і келихи з шампанським. І знову привітання, тости і спілкування.

З Стрия було дві громадські організації. “ГО Екологічно-туристичний просвітницький  центр “Здоров’я”www.eco-tourist.lviv.ua (Голова Олександр Сікора) і «Молодь Стрийщини»https://www.facebook.com/groups/molodstryi/  (Голова Михаил Шмигельский). П. Михайло домовився з організаторами про те, щоб у нас провести таку зустріч. Слідкуйте за розсилкою новин http://eco-tourist.lviv.ua/rozsilka-novin.html

 

Директор центру, Голова ГО “Еко-Турист” Олександр Сікора

Фотогалерея

 

Опубліковано у збори. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь