Історія фестивалю

Востаннє цей Фестиваль проводився у селі Великі Дідушичі Стрийського району, 27 років тому… Головною метою було піднесення українського духу. Це був час, коли люди з усіх усюд сходилися і зїжджалися до Великих Дідушич, щоб просто побачити Українських Прапор!

Діство включало в себе заїзд на місцевий стадіон Війська козаків на конях, а на чолі – гоноровий Гетьман. Ці ж козаки на сцені відтворювали написання листа турецькому султану, і посол від турків також був присутній. Все артистично і яскраво.

Саме слово “гилянка” – це комічний футбол. Коли команди козаків, дітей чи юнаків, босих, з підкоченими шароварами ганяли по полю мяча, а головними персонажами в цьому дійстві були коментатор та суддя. Бо футбол має бути комічним, зі смішними прізвиськами козаків, з веселим коментуванням, з вивертами і різного роду комічними ситуаціями в ході футбольної гри. Серед призів жива симпатична…. – СВИНЯ!!!

Цього року ми прагнемо відродити це унікальне для України діство! Ми проведемо великий концерт, ярмарку, козацькі ігри та забави, Лицарі та їхні бої. Справжній Бойовий гопак. Козаки на конях!

 Контактна особа 0962291309 – МАРІЯ.