З Польщі до Японії через Львівщину

У Стрию Львівської області, 11 січня в польському культурному центр ім. К. Макушинського відбулася зустріч з велогрупою «Afryka Novaka», яка прямує на міжнародний збір скаутів «Джебері» в Японію (місто Хірахама), що відбудеться у липні 2015-го.

Про це повідомляє кореспондент «Погляду».

Маршрут польської спільноти роверової почався у Варшаві й проходитиме кількома етапами через різні країни. Довжина – 12 000 км. Перший етап стартував 2 січня 2015 року і 11 січня він пройшов через м. Стрий. Ця зупинка у райцентрі зумовлена тим, що саме в цей день 1897 року в Стрию народився видатний мандрівник, журналіст Казімеж Новак. Він – перша людина у світі, яка самостійно двічі перетнула Африку з півночі на південь і у зворотному напрямку (40 тисяч км на велосипеді, пішки, на конях, каное і потягом 1931–1936). Відтак, маршрут проляже Румунією, Туреччиною, Іраком, Іраном, Узбекистаном, Таджикистаном, Китаєм. Кінцевий пункт – Японія.

Всесвітній скаутський Джемборі (англ. World Scout Jamboree) – міжнародний скаутський зліт, який організовується Всесвітньою організацією скаутського руху раз на чотири роки (запозичене у Олімпійських ігор). Щоразу проходить в різних країнах світу, де існує скаутський рух. Як правило, беруть участь кілька десятків тисяч скаутів з усього світу, віком 14-17 років (не рахуючи керівників і організаторів). Саме слово «Jamboree» (Джемборі, Джемборі) запозичене у північноамериканських індіанців, і в перекладі з індіанського означає «зібрання всіх племен». Цим словом називають великі зібранння, на яких скаути показують своє вміння, змагаються, підвищують свою кваліфікацію, обмінюються досвідом і знайомляться один з одним.

Видання “Новий Погляд”

Опубліковано у мандрівки | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь