Зелена зона річки Стрий

Про річку Стрий і не тільки.

Зелений патруль “ВелоКлубу “Стрий-Ровер-Сіті” провів обстеження річки Стрий і виявив дуже багато сміття в зеленій зоні.

На наш запит до Стрийської міської ради по розподілу і відношенню території зеленої зони річки Стрий (від районної лікарні до автомобільного моста на м. Моршин) ми отримали відповідь, що вона належить територіальній громаді м. Стрий. Чистоту на даній території повинна контролювати санепідемслужба міста.

Виходячи з вищеназваного нам треба виявити, хто конкретно відповідає за чистоту річки Стрий.

 

Згідно із  Статутом територіальної громади міста Стрия http://stryi-rada.gov.ua/statut.htm (Затверджено рішенням XV сесії IV демократичного скликання від 27 травня 2004 р. № 310) ми зробили виписки.

Виписки зі статуту.

Стрийська міська рада від імені територіальної громади міста Стрия, виражаючи волю територіальної громади, що викликана гарантованим державою правом самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення, ……………….. забезпечуючи права і свободи жителів міста та гідних умов для їх проживання, що гарантують життя і здоров’я…………..

Стаття 7. Пріоритетними напрямками діяльності територіальної громади є : ………. створення місць відпочинку та організація дозвілля;  здійснення охорони навколишнього середовища та покращення екологічної ситуації в місті;

Стаття 16. Міське самоврядування — це визнане та гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади міста самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб міського самоврядування вирішувати питання міського значення в межах Конституції і законів України.

Стаття 17. Система міського самоврядування визначається Конституцією України, Законом “Про місцеве самоврядування в Україні” та цим Статутом.

 Система міського самоврядування включає:

— територіальну громаду;
— міську раду;
— міського голову;
— виконавчі органи міської ради;
— органи самоорганізації населення.

Міський голова, міська рада, та її виконавчі органи здійснюють свою діяльність по реалізації функцій міського самоврядування за дорученням міської громади, від її імені та в її інтересах.

Глава 3 . Міська Рада  Стаття 23. Міська рада є представницьким органом міського самоврядування, що представляє територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією, законами України та цим Статутом.

Стаття 24. Міська рада складається з депутатів, які вибираються членами територіальної громади на основі належного їм загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Стаття 26. Депутат міської ради — особа, яка шляхом вільних виборів наділена своїми виборцями повноваженнями представляти інтереси та здійснювати функції міського самоврядування.

Стаття 28. Основною організаційною формою роботи міської ради є її сесія.

Глава 4. Міський голова. Стаття 32. Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади.

________________________________________________ 

Як ми зрозуміли, територіальну громаду, якій належить зелена зона річки Стрий, представляють депутати міської ради, депутатські комісії і міська рада. Вони повинні (представляючи наші інтереси) забезпечувати охорону навколишнього середовища, покращувати екологію і приймати міри по усуненню недоліків.

І цю територію повинні прибирати не тільки не байдужі волонтери та громадські об’єднання, а і відповідні служби міста.

Просимо громаду та юристів надати нам пояснення, чи правильно ми розуміємо дане питання.

Фотогалерея

Еко-патруль

Опубліковано у Екологія, Зелений патруль. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь