Зустріч по питанням екології 20.02.15.

20.02.2015 р. ми були на зустрічі, яку ініціювала Громадська Рада при Стрийському УМВС. Цей захід проходив на території станції юних натуралістів.

Були присутні: представники міліції, екології, прокуратури, студенти, телебачення ТРК ЛАН, кореспондент інтернет видання Гуру.

Піднімалися питання захисту рослин, які з’являються ранішньою весною і які внесені в червону книгу.

Не обійшли і питання токсичних відходів, захороненнях  по вул.. Сколівська.

Сама територія станції юних натуралістів дуже перспективна для навчання дітей основам захисту природи, знайомства з тваринним світом.

Але є багато проблем, які не може вирішити керівництво. Це і проблема дерев, які можуть впасти в любий час, це і неможливість визначити границі території, це і руйнування парку, сміття, яке постійно з’являється біля заправки.

Зі своєї сторони ми запросили керівництво станції юних натуралістів до співпраці.

Директор Еко-Центру О. Сікора


 

СТРИЙСЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ОБГОВОРИЛИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ ПИТАННЯ ЩОДО ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ В РЕГІОНІ

У місті Стрию за участю представників правоохоронних органів, громадськості та студентства проведено круглий стіл на екологічну тематику. На зустрічі обговорювалися питання щодо захисту ранньоквітучих рослин, відповідальності за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень проти довкілля.

Ініціатором проведення круглого столу виступила Громадська ради при Стрийському міськвідділі міліції. Мета проведення заходу – привернути увагу громадськості та органів місцевої влади до екологічних проблем на Стрийщині, налагодити взаємодію влади та громадськості як у вирішенні таких проблем, так і у здійсненні профілактики правопорушень проти довкілля.

У роботі круглого столу взяли участь прокурор Стрийської міжрайонної прокуратури Катерина Грибик, заступник начальника Стрийського міськвідділу міліції Іван Клонцак, помічник начальника Стрийського міськвідділу міліції зі взаємодії з громадськістю майор міліції Ольга Марцинюк, державний інспектор з охорони навколишнього середовища Державної екологічної інспекції у Львівській області Юрій Якубович, голова Громадської ради при Стрийському міськвідділі міліції Ігор Брик, а також члени цієї громадської інституції, студенти Стрийського аграрного коледжу та місцеві журналісти.

«Ми постійно чуємо, що природу слід охороняти. Про це говорять у школі, з цими закликами до людей звертаються вчені та політики. Ми звикли до цього заклику і навіть не замислюємося над його значенням», – зазначила Ольга Марцинюк.

Питання щодо захисту ранньоквітучих рослин та проведення профілактичних заходів щодо попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин серед інших питань обговорювалося під час цієї зустрічі.

Як зазначив заступник начальника відділу – начальник міліції громадської безпеки Стрийського міськвідділу міліції Іван Клонцак, правоохоронці спільно зі зацікавленими службами та громадськістю проводитимуть рейдові перевірки ринків та інших громадських місць. У разі виявлення фактів незаконного збирання, продажу рідкісних видів рослин, які занесені до Червоної книги, правопорушники притягуватимуться до відповідальності згідно з чинним законодавством України.

Однак, слід зазначити, що головна мета проведення цих профілактичних заходів – донести до свідомості людей важливість цієї проблеми, попередити вчинення таких правопорушень, щоб зберегти унікальну природу та не допустити вилучення рідкісних рослин з природного середовища.

Представник Державної екологічної інспекції Юрій Якубович розповів про основні завдання та повноваження екологічної інспекції. Катерина Грибик – прокурор Стрийської міжрайонної прокуратури висвітлила питання щодо кримінальної відповідальності за вчинення таких правопорушень проти довкілля, як незаконна порубка лісу (стаття 246 КК України), порушення правил охорони або використання надр (стаття 240 КК України), забруднення або псування земель (стаття 239 КК України).

Присутні на зустрічі представники громадських організацій, які входять до складу Громадської ради при Стрийському міськвідділу міліції, порушували питання щодо проблеми прибирання сміття на берегах річки Стрий, а також щодо винесення вироку Стирийським міськрайонним судом у справі за фактом забруднення земель на вулиці Сколівській та ін.

Зазначимо, що під час зустрічі правоохоронці домовилися з працівниками Станції юних натуралістів провести акцію з метою широкого висвітлення проблеми охорони ранньоквітучих рідкісних рослин.
Голова Громадської ради Ігор Брик на завершення зустрічі подякував усім присутнім за участь у роботі круглого столу та зазначив, що це перша, але не остання зустріч на екологічну тему.

Ольга Марцинюк,
помічник начальника Стрийського МВ


 

Фотогалерея

Опубліковано у Екологія, збори. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь