Звіт про проведення аматорських перегонів в м. Моршин 4.10.2015 р.

4 жовтня 2015 року в м. Моршин, Львівської області пройшли аматорські перегони з крос-кантрі на честь видатного польського журналіста, мандрівника, велосипедиста, уродженця м. Стрий   Казімєжа Новака.

Організаторами виступили: Моршинська міська рада, інтернет-портал Guru.ua, клуб Вело-Стрий, МоршинКурорт, Просвітницький Центр ім.. Корнеля Макушинського польської громади міста Стрия, ГО «Фізкультурно – оздоровчий клуб Плай», Воєвода Миколай (депутат), Сидорак Богдан (депутат).

Мета організації перегонів: популяризація велосипедного руху, здорового способу життя, розвиток туризму в м. Моршин, Стрийському районі, створення робочих місць та створення умов по розвитку спільних проектів з європейськими партнерами, розповідь про видатного польського журналіста, мандрівника,  Казімєжа Новака.

 Чому захід проходив саме у місті Моршин, розказала директор Культурно – Просвітницького Центру ім. Корнеля Макушинського польської громади міста Стрия Юлія Бойко: “Казімєж Новак — це дуже відома постать, яка народилися в місті Стрий, яка велосипедом перетнула весь африканський континент. Також він використовував човен, верблюдів, коней… Коли він подорожував Африкою, він дуже багато писав листів до своєї дружини про те, що відбувається з ним. Але також в його спогадах є дуже важливе місто — місто Стрий та місто Моршин. Місто Моршин, де він дуже часто приїжджав, будучи дитиною, велосипедом. Це місто, де він завжди себе дуже добре почував”.

До участі допускалися всі охочі велосипедисти, яким вже є 18 років, а роверисти віком від 14 до 18 — за згодою батьків. Понад 30 учасників приїхало з Львівської і Івано-Франківської областей. Найчисельнішою була група з м. Стрий.

Велоперегони по пересічній місцевості розпочалися з екскурсії по місту Моршин, його околицям, включаючи прогулянку до лісу та озера третього жовтня у суботу.  Гості відвідали джерело Матері Божої, побували на Бюветі. Зустрілися з депутатом обласної ради п. Богданом Сидораком і разом з ним прийняли участь у впорядкуванні території біля церкви-посіяли траву.

Завершилась екскурсія пікніком на березі Лісного озера. Тут присутніх чекав ще один сюрприз – концерт Юрія та Романа Янківи. (заступника міського голови Моршина). Артисти разом з гостями співали під гітару українські пісні. Цей захід об’єднав людей. Як писав п. П. Маковський: «Роздивляюся кругом, і для себе відзначаю. Організатор Денис – із Маріуполя, учасники – Жанна із чоловіком та дітьми із Криму, вболівальники із Луганської області – п. Олексадр Сікілінда із дружиною, Польська громада м. Стрия…. Господи, Ти у такий спосіб, болісний для всієї України, познайомив нас Схід та Захід, щоб ми бути єдиними навічно. І за те дякуємо Тобі, Всевишній.»

А представники МоршинКурорт сказали, що в Моршині лікуються не тільки ропою. Один з ефективних видів лікування – це активний відпочинок.

 Власне у неділю велосипедисти взяли участь у Службі Божій та розпочали змагання.

Учасники були розділені на три вікові категорії: юніори, жінки та чоловіки.

 Першим серед юніорів став Дмитро Крайник, другим – Степан Беницький. Третє місце посів Арсен Баб’як.

 Всі призери отримали сертифікати на три, дві та одну годину від  стрийського антикафе “Горище” відповідно. Також депутат Львівської обласної ради Богдан Сидорак вручив юним спортсменам грошові призи.

Першою серед жінок стала Катерина Беницька. Вона отримала сертифікат від антикафе “Горище” та від “Козацького Двору” на 100 гривень.

Друге та третє місце розділили між собою Мар’яна Магас та Жанна Рижих. Вони також отримали приз від “Горище” та альбом про найстаріші церкви Польщі та України від Богдана Сидорака.

 Найзапеклішою боротьба виявилася у чоловіків. Першим став Михайло Корпало, який отримав сертифікат до “Горище” та “Козацького Двору”. Друге призове місце посів Олег Шемпуля, а третє – Максим Маслій. Вони також отримали сертифікати до антикафе та подарунки від облради.

 Наприкінці нагородження організатори подякували всім за участь, висловили сподівання, що змагання стануть традиційними та розвиватимуться Завершився захід виконанням гімну України.

Дякуємо  учасників клубу Вело-Стрий, Денису Хвостікову, Юлії Бойко та польському товариству ім.К.Макушинського за ідею, організацію та нагороди; депутатам Львівської обласної ради Богдану Сидораку та Всеволоду Біласу за призи та допомогу в організації, відпочинковий комплекс «Козацький двір», анти кафе «Горище» за надані сертифікати. Інтернет портал Guru.ua та ТРК Лан за інформаційну підтримку. Окрема подяка Андрію Федірко, Мар’яні Магас, Тарасу Михайлишину, Руслану Гульчію, о. Івану Пецюху, Геннадію Юкшинському, ТРК “Простір”, підприємцю Володимиру Ліснічуку і дружині Ірині, і всім, хто долучився до заходу за сприяння в підготовці та проведенні велоперегонів в Моршині. Разом-ми сила!

Фотогалерея

Опубліковано у велосипедні, змагання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь